Lendületesen folytatódik ez az év, hiszen január után februárban is nagyszámú újdonsággal lepték meg közönségüket a hazai előadók. Eljött a hónap utolsó napja, hozom is a csokromat az én kedvenc februári számaimmal.
5. Berkes Olivér - Jó vagy rossz legyek
Berkes Olivér számomra az egyik legizgalmasabb, leginspirálóbb, férfi hang. Téma megjelenítései intelligensek, dalai pulzálóak, amelyek hosszú-hosszú ideig velem maradnak. A lágy, ugyanakkor dinamikus hangszínű énekes februárban egy érzelmekkel túlfűtött vallomással érkezett. A rengeteg indulattal teli Jó vagy rossz legyek középpontjában egy szerelmes férfi áll, aki mindent megadna, hogy visszanyerhesse kedvesét.
A hónap utolsó hetében igazi slágergyanús, magával ragadó nótarobbant, hiszen a trending listák 3 ostromlója állt össze egy dal erejéig. A 12 hónap-ot T. Danny mellett a Rico és Miss Mood párosnak köszönhetjük. A szerzeményben a mindenki számára ismerős és vélhetően most is aktuális bizonytalanság témáját ragadták meg az előadók fülbemászóan.
Szöveg, Rap, Vokál: Rico, Miss Mood, T.Danny Produced, Mix, Master: SMiTHMUSiX Recorded: Kinx Studio
3. anevemandrás - Hazaérek majd
Aki követi a BSIDE oldalán megjelent anyagokat, vagy az én egyéni tartalmaimat, az már tudhatja, hogy Kállay-Saunders András számomra az egyik legnagyobb zenei kincs. Imádom a muzikalitását, a témáit, azok tálalási módjait, profi előadásait, magáról a hangról pedig már ne is beszéljünk. András a Hazaérek majd-dal ismét egy komoly (háború, harc, hazavágyódás) témát járt körbe, szívhez szóló produkciójával abszolút megérdemelte, hogy ő nyerje A Dal 2021 második válogatóját.
Zeneszerző: András Kállay Saunders, anatu, Gabriel Davies, Alex Torres, Kuti Róbert, Fésűs Ádám, Siklósi Bence Dalszövegíró: András Kállay Saunders, anatu, Gabriel Davies, Alex Torres, Kuti Róbert, Fésűs Ádám, Siklósi Bence, Tabár István
2. Essemm - Régóta
Essemm január elején rukkolt elő a Katapulttal, februárban pedig egy lírikus anyaggal jelentkezett. A Régóta arról a mélységről, sötétségről szól, amelyhez a sok-sok pofon közepette könnyen hozzászokhat az ember, ezáltal egy idő után otthonosan érezheti magát a fájdalom házában. Ez az összetört, elhagyatott világ jelenik meg a klipben is, amely egy ikonikus URBEX helyszínen forgott.
Produced by Shiduro
Mix, master: Essemm, Hibrid
1. Szabó Ádám x Curtis - Ez vagyok én
Amióta Curtis és Szabó Ádám közöse megjelent, egyszerűen képtelen vagyok kiverni a fejemből a dallamait, a sorait. A dal az Ez vagyok én címet kapta, és pont abban rejlik számomra a sikere, hogy mindkét előadótól borzasztóan hiteles minden gondolat, minden hang. Bár a párosítás először szokatlannak tűnik, de a két srác a Sztárban sztár műsor alatt nem csak barátokként, de szerzőkként, előadókként is tökéletesen egymásra hangolódtak. Lehengerel ez a harmónia. Folytatásért kiált(ok).
Szöveg: Curtis, Szabó Ádám
Zene: Szabó Ádám, Vígh Arnold, Curtis
Hangszerelés, recording, mix, mastering: Vígh Arnold
Nemrégiben megszületett a 21. Század Kiadó kistestvére, a Next21. Néhány nappal ezelőtt hozzájutottam 3 csodás olvasmányukhoz, amelyek egytől-egyig igényes küllemet kaptak. Az első élménykönyv elolvasása után úgy látom, marad a magas színvonal tartalmilag is. Olaszország szerelmeseként elsőként Lori Nelson Spielman: Sors, szerelem, Toszkána írását vettem kezembe, amelynek már a borítója is iszonyatosan hívogató volt. A nemzetközi bestseller humorral, kételyekkel, hibákkal, megbocsájtással, útkereséssel és már bejárt utakra való visszatekintéssel kalauzol el Velencébe, Toszkánába és az Amalfi-partra. A fikciós regény alapja szerint egy több száz éves átoknak köszönhetően a Fontana család másodszülött lányai sosem találnak tartós szerelemre, párkapcsolatra. Ahogy az lenni szokott, van olyan karakter, aki hisz az átokban, míg más véletlen egybeesésnek tartja az egészet és nem gondol bele túl sokat. Legalábbis sokáig így látszik... Ha az emberbe többen, többször sulykolják ugyanazt a do
„Jakupcsek Gabriella munkássága véleményem szerint valóban példaértékű. Szakmai tudása és alázata elképesztő, ugyanakkor ő az egyetlen olyan tévés számomra, aki a közösségi médiák hatalmas népszerűsége óta sem vesztett hiteléből. Sok műsorvezetőt, szerkesztőt csak addig kedveltem, amíg nem jelentek meg az online felületeken, Gabriella ilyen szinten is kivételes, egyszerűen emberi, aki okosan húzza meg a határokat.” – írtam róla 2020 májusában, a Nagy levegő könyve kapcsán. Ez a véleményem azóta sem változott. Mivel minden eddig megjelent írását ( Megúszhatatlan, És te hogy vagy?, Nagy levegő ) kedveltem, kíváncsian vártam, hogy mire jutott az Alul semmi? Veszélyek és esélyek a Covid idején kiadvány megírása során. Sokunknak ismerős az a rutin, amikor a karantén időszakaiban felül csinosa(bba)n összekaptuk magunkat az online beszélgetések idejére (ameddig látszottunk a képernyőn), alul meg maradtunk „otthonkában”, pizsamanadrágban, mamuszban. Pontosan ez a jelenség bújik meg a könyv c